Saunový
Svět

v centru Prahy

Saunový svět

Ráj pro odpočinek

V přízemí se můžete zrelaxovat hned v několika saunách (herbal sauna, finská, infrasauna, ceremoniální sauna), v páře, ochlazovacím bazénku a odpočinkové místnosti.

4 Sauny a pára

Relax zóna

Ochlazovací bazének

Finská
90 - 95 °C

Doporučeno
15 min
Kapacita
20
Finská sauna je určena především pro milovníky vysokých teplot. Saunováním se posilují obranné schopnosti organizmu a tělo pak lépe odolává vlivu různých onemocnění. Saunování doporučujeme opakovat třikrát po sobě a to vždy max. na 15 minut . V našich Finských saunách se teplota pohybuje okolo 85 – 95°C.

Infra sauna
45 - 55 °C

Doporučeno
30 min
Kapacita
5
Infra sauna je určena pro ty, kdo špatně snáší vyšší teploty klasických saun. Infra červené paprsky prostupují pokožkou hlouběji do tkání, které zevnitř prohřívají a tím přispívají k relaxaci a uvolnění celého těla. Díky nižší teplotě se můžete saunovat až 30 minut a není nutné cyklus opakovat. Tělo se zbaví toxinů, které organismus zatěžují a zanášejí.

Herbal sauna
70 - 75 °C

Aromaterapie
Kapacita
10
Bylinková sauna kombinuje prospěšnost aromaterapie s výhodami sauny. Čich velmi intenzivně ovlivňuje naše emoce a posiluje tak požitek ze saunování. Je napojený přímo na mozek, a tak jsou spojené výhody sauny a bylinek účinnější. Přijďte se k nám o blahodárných účincích přesvědčit na vlastní kůži.

Pára
40 - 55 °C

Vlhkost
100 %
Kapacita
10
Parní lázně se běžně aplikují jako podpůrný prostředek při léčbě astmatu, dýchacích onemocněních, revmatismu, chrapotu, svalových onemocněních a poruch prokrvení. Parní lázně celkově stimulují celý organismus. V naší páře máme teplotu 40-55°C s vysokou vlhkost vzduchu.

Ceremoniální Finská
85 - 90 °C

Doporučeno
15 min
Kapacita
40
Třešničkou na dortu je ceremoniální sauna - od 17:00 do 22:30 , ve které každý týden probíhají ceremoniály s těmi nejlepšími saunéry. To z akcí není všechno, stejně často se tu konají i peelingové procedury v již zmíněné páře.

NA CO SE MŮŽETE U NÁS V SAUNOVÉM SVĚTĚ TĚŠIT?

V Sauna Central najdete několik druhů saun, potěšeni budou příznivci jak vyšších, tak nižších teplot. Samozřejmostí je klasická finská sauna, ve které se teplota pohybuje okolo 90–95 °C. V té je doporučeno saunování třikrát za sebou, vždy maximálně po 15 minutách. Příjemných cca 45 - 55 °C  nabízí infrasauna, ve které je díky nižší teplotě možné pobýt klidně až půl hodiny. Nechybí ani pára s vysokou vlhkostí vzduchu a teplotou 40–55 °C, ani aromaterapie v bylinkové sauně.

Třešničkou na dortu je ceremoniální sauna - od 17:00 do 22:30 , ve které každý týden probíhají ceremoniály s těmi nejlepšími saunéry. To z akcí není všechno, stejně často se tu konají i peelingové procedury v již zmíněné páře. 

O ochlazování se postará speciální ledová vířivka nebo sprchy, z nichž některé jsou pro větší soukromí zavírací. Za zmínku stojí také odpočívárna. Její interiér lahodí oku – na jedné straně má krb, na druhé pak akvárium, a tak přímo vybízí k tomu, aby se tu návštěvníci mezi nebo po saunování natáhli a vyčistili si hlavu. 

Romantiky potěší možnost pronájmu privátního wellness. Toto místo je jako stvořené pro oslavu narozenin či výročí, disponuje totiž saunou, vířivkou, minibarem a odpočinkovým koutem.  

Najdete u nás
You will find
Вы можете найти нас
Du wirst finden