Saunování v létě

Stejně jako v zimě, tak i v létě je sauna velmi prospěšná pro naše zdraví. Nevypadnete tak z procesu budování imunity a v zimě nemusíte začínat od nuly. 

Stejně jako v zimě, tak i v létě je sauna velmi prospěšná pro naše zdraví. Nevypadnete tak z procesu budování imunity a v zimě nemusíte začínat od nuly. 

To ovšem není jediný z benefitů saunování v létě. V horkých dnech, při přechodech z tropických venkovních teplot do klimatizovaných prostorů naše tělo trpí teplotními šoky a je pro něj obtížnější se adaptovat. Díky pravidelné celoroční návštěvě sauny se našemu tělu zlepší schopnost termoregulace a tělo tak lépe snáší velké změny teplot.

K létu patří také nepříjemné pocení. I toho se můžeme částečně zbavit návštěvou sauny, která zmírní návaly horka. Navíc se v sauně příjemně osvěžíte v ledovém bazénku, čímž ještě snížíte intenzitu svého pocení.

Vystavování naší pokožky na prudkém slunci, může způsobit její citlivost. Díky saunování se kůže zpevní, otevřou se její póry a kůže tak dokáže dýchat a pročistit se.  Sauna také prokrví cévy, které mají pozitivní vliv na pokožku těla oslabenou přímým slunečním zářením. 

Přestože chřipkové období je spíše na podzim a v zimě, i v letních měsících se spoustu lidí setká s virózou. Jednou z možností, jak této situaci předejít je nevynechávat saunování během teplých měsíců, ale navštěvovat ji celoročně a udržovat si tak imunitu. Sauna je vhodná i pro léčbu astma. Zvyšujeme hladinu imunoglobinu, který zabraňuje pronikání mikrobů do sliznice. Dýchací cesty jsou lépe prostupné a astma postupně poleví.

Teplé letní večery tak nějak svádí k vypití pár skleniček vína, grilování s přáteli atd podobně. Pokud jste přes zimu pracně makali na své postavě a rádi by jste si ji udrželi, je pro vás sauna skvělou volbou. Pomáhá při detoxikaci organismu a vyplavuje přebytečnou vodu z těla. Během léta se u mnoha lidí také zvýší fyzická aktivita. Po jízdě na bruslích, výšlapu do hor či jízdě na kole však naše svaly mohou být namožené. I v tomto případě je saunování skvělým a rychlým řešení. V sauně se naše svaly prohřejí, prokrví a díky tomu pak tolik nebolí. 

Ve výsledku vám tedy návštěva sauny v létě rozhodně neuškodí. Ba naopak je s ní spojena ještě spousta benefitů, které by byla škoda nevyužít. 

My v Sauna Central se na Vás těšíme v každém ročním období. 

 

 

 

 

пт, 03/06/2020 - 07:02
Дзен Велнесс

РАЙ ДЛЯ ОТДЫХА

Побалуйте себя заслуженным отдыхом и зарядитесь новой энергией. Наш сауновый центр, украшенный живыми мхами, создает уникальную атмосферу, которая дышит спокойствием и умиротворением. На первом этаже можно отдохнуть в нескольких саунах (травяной, финской, инфракрасной, турецкой парной) воспользоваться охдаждающим бассейном и комнатой отдыха. Для пар, которые хотят уединиться, у нас есть приватная зона с сауной и джакузи. В центре есть бар на верхнем этаже. Посетители могут освежиться, например, вкусным японским чаем или фрешем и насладиться кальяном.

В летний сезон с 07.01.2023 по 31.08.2023 церемонии не проводятся, спасибо за понимание.