Saunování pro lepší spánek

V dnešní uspěchané době plné stresujících situací trpí nespavostí velké množství lidí. Spánek je pro náš organismus ale velice důležitý, proto bychom neměli tento problém podceňovat.

V dnešní uspěchané době plné stresujících situací trpí nespavostí velké množství lidí. Spánek je pro náš organismus ale velice důležitý, proto bychom neměli tento problém podceňovat. Pokud jsme delší dobu bez kvalitního spánku, jsme podráždění, ve stresu, bez energie a náchylnější k nemocem.
V případě, že jste už vyzkoušeli osvědčené rady pro klidný spánek, jako je chladnější místnost, pohyb a tak dále a nechcete hned sahat po pilulkách, určitě vyzkoušejte návštěvu sauny alespoň 1x týdně a to ideálně 60 – 90 minut před spaním.  
Při pobytu v sauně se v těle tvoří melatonin, což je hormon, který reguluje spánkový cyklus. Díky němu je náš spánek kvalitní a my se cítíme odpočatí. 
Velmi důležité je nejen pravidelné navštěvování sauny, ale také správný průběh saunování. Ideální je absolvovat 4 saunové cykly, přičemž každý se skládá ze 3 fází (pobyt v sauně, ochlazování a relaxace). Doba odpočinku v relaxační místnosti by měla odpovídat době strávené v sauně. Důležité je mezi jednotlivými cykly doplňovat tekutiny, aby nedošlo k dehydrataci organismu. 
Ke zklidnění mohou také pomoci éterické oleje, které používáme v naší herbal sauně. Ideální volbou pro přípravu na spánek je éterický olej z levandule nebo meduňky. 
Ať už tedy trpíte nespavostí, nebo jste schopni usnout i za chůze, návštěva naší sauny je vždy dobrou volbou. Budeme se těšit!

вт, 02/25/2020 - 00:59
Дзен Велнесс

РАЙ ДЛЯ ОТДЫХА

Побалуйте себя заслуженным отдыхом и зарядитесь новой энергией. Наш сауновый центр, украшенный живыми мхами, создает уникальную атмосферу, которая дышит спокойствием и умиротворением. На первом этаже можно отдохнуть в нескольких саунах (травяной, финской, инфракрасной, турецкой парной) воспользоваться охдаждающим бассейном и комнатой отдыха. Для пар, которые хотят уединиться, у нас есть приватная зона с сауной и джакузи. В центре есть бар на верхнем этаже. Посетители могут освежиться, например, вкусным японским чаем или фрешем и насладиться кальяном.