Desatero saunování

1) Pro plnohodnotné zrelaxování těla i duše je důležité vyhradit si pro pobyt ve wellness dostatek času. Ideální doba je 90 minut. Návštěva sauny není vhodná ihned po jídle, nebo pokud je člověk hladový. V tomto případě pomůže malá, lehká svačinka, kterou si mimo jiné můžete zakoupit i u nás na baru.

2) Před vstupem do sauny, je důležité omýt se mýdlem a vodou ve sprše. Naopak po posledním ochlazení před odchodem do odpočívárny se stačí pouze opláchnout bez použití mýdla, aby pokožka mohla dýchat.

3) Na recepci každý návštěvník obdrží ručník a prostěradlo, kterým je nutné si podložit celé tělo v sauně. Z hygienických důvodů je vstup do celého wellness možný pouze bez plavek. Čím méně budete během saunování zahaleni, tím efektivnější budou výsledky.

4) Doba pobytu v sauně by měla být individuální podle jednotlivce. Výstražnými signály pro opuštění sauny je například pálení ušních boltců či špičky nosu. Není dobré snažit se držet krok se zkušenými návštěvníky sauny. Vhodnější je začít pozvolna na nejnižší lavici a poté postupovat až na horní lavici, kde je vzduch nejteplejší. Dobu saunovacího bloku zvyšujte postupně. Průměrná doba saunování je 10 minut.

5) Při pocení otírejte pot z povrchu těla. Odplaví se tím nečistoty a také se otevřou kožní póry. K otření potu můžete využít houbu, nebo měkký kartáč.

6) Ochlazování by mělo proběhnout bezprostředně po sauně. V našem wellness centru je možnost ochlazení rovnou několika způsoby. Například vědrem s vodou, nebo v netradiční ochlazovací vířivce. Ochlazování těla by mělo začít od končetin, postupně až k srdci.

7) Střídání tepla a chladu opakujte alespoň třikrát. Po ochlazení se důkladně osušte, čímž urychlíte pocení v sauně. Po posledním ochlazování (bez mýdla) se zabalte do osušky a 20 minut si odpočiňte v relaxační místnosti.

8) Po saunování se vyvarujte kouření a alkoholu, který by mohl proces regenerace organismu negativně ovlivnit.

9) Během saunování je důležité dodržovat pitný režim, který Vám spolehlivě zajistí náš bar s domácími limonádami, čaji a ovocnými šťávami.

10) Návštěvníci chodí do wellness za záměrem relaxu, proto bychom měli respektovat ostatní a být potichu.

пн, 01/06/2020 - 14:16
Дзен Велнесс

РАЙ ДЛЯ ОТДЫХА

Побалуйте себя заслуженным отдыхом и зарядитесь новой энергией. Наш сауновый центр, украшенный живыми мхами, создает уникальную атмосферу, которая дышит спокойствием и умиротворением. На первом этаже можно отдохнуть в нескольких саунах (травяной, финской, инфракрасной, турецкой парной) воспользоваться охдаждающим бассейном и комнатой отдыха. Для пар, которые хотят уединиться, у нас есть приватная зона с сауной и джакузи. В центре есть бар на верхнем этаже. Посетители могут освежиться, например, вкусным японским чаем или фрешем и насладиться кальяном.

В летний сезон с 07.01.2023 по 31.08.2023 церемонии не проводятся, спасибо за понимание.