Saunování v létě

Stejně jako v zimě, tak i v létě je sauna velmi prospěšná pro naše zdraví. Nevypadnete tak z procesu budování imunity a v zimě nemusíte začínat od nuly. 

Stejně jako v zimě, tak i v létě je sauna velmi prospěšná pro naše zdraví. Nevypadnete tak z procesu budování imunity a v zimě nemusíte začínat od nuly. 

To ovšem není jediný z benefitů saunování v létě. V horkých dnech, při přechodech z tropických venkovních teplot do klimatizovaných prostorů naše tělo trpí teplotními šoky a je pro něj obtížnější se adaptovat. Díky pravidelné celoroční návštěvě sauny se našemu tělu zlepší schopnost termoregulace a tělo tak lépe snáší velké změny teplot.

K létu patří také nepříjemné pocení. I toho se můžeme částečně zbavit návštěvou sauny, která zmírní návaly horka. Navíc se v sauně příjemně osvěžíte v ledovém bazénku, čímž ještě snížíte intenzitu svého pocení.

Vystavování naší pokožky na prudkém slunci, může způsobit její citlivost. Díky saunování se kůže zpevní, otevřou se její póry a kůže tak dokáže dýchat a pročistit se.  Sauna také prokrví cévy, které mají pozitivní vliv na pokožku těla oslabenou přímým slunečním zářením. 

Přestože chřipkové období je spíše na podzim a v zimě, i v letních měsících se spoustu lidí setká s virózou. Jednou z možností, jak této situaci předejít je nevynechávat saunování během teplých měsíců, ale navštěvovat ji celoročně a udržovat si tak imunitu. Sauna je vhodná i pro léčbu astma. Zvyšujeme hladinu imunoglobinu, který zabraňuje pronikání mikrobů do sliznice. Dýchací cesty jsou lépe prostupné a astma postupně poleví.

Teplé letní večery tak nějak svádí k vypití pár skleniček vína, grilování s přáteli atd podobně. Pokud jste přes zimu pracně makali na své postavě a rádi by jste si ji udrželi, je pro vás sauna skvělou volbou. Pomáhá při detoxikaci organismu a vyplavuje přebytečnou vodu z těla. Během léta se u mnoha lidí také zvýší fyzická aktivita. Po jízdě na bruslích, výšlapu do hor či jízdě na kole však naše svaly mohou být namožené. I v tomto případě je saunování skvělým a rychlým řešení. V sauně se naše svaly prohřejí, prokrví a díky tomu pak tolik nebolí. 

Ve výsledku vám tedy návštěva sauny v létě rozhodně neuškodí. Ba naopak je s ní spojena ještě spousta benefitů, které by byla škoda nevyužít. 

My v Sauna Central se na Vás těšíme v každém ročním období. 

 

 

 

 

Fr., 06.03.2020 - 07:02
Zen Wellnesszentrum

Entspannungs paradies

Genießen Sie die wohlverdiente Ruhe und tanken Sie neue Energie ein! Unser mit lebenden Moosen geschmücktes Saunazentrum schafft eine einzigartige Atmosphäre, in der Ruhe und Frieden herrschen. Im Erdgeschoss können Sie sich in mehreren Saunas (Kräuter-, Finnisch-, Infrarotsauna), im Dampfbad, Abkuhlung Schwimmbadchen und im Ruheraum entspannen. Für Paare, die sich Privatatmosphäre genießen möchten, haben wir einen privaten Wellnessbereich. Es gibt auch eine Bar im Obergeschoss. Besucher können sich mit leckerem japanischen Tee oder Fresko erfrischen.

In der Sommersaison vom 01.07.2023 bis 31.08.2023 finden keine Zeremonien statt, wir danken Ihnen für Ihr Verständnis.